Výhody stříkaných izolací

Pro většinu staveb

Nástřik izolačních pěn je vhodný jak pro rekonstrukce starších domů, tak i pro novostavby, průmyslové objekty jako haly, správní budovy a veškeré stavby, které potřebují snížit energetickou náročnost. A to na všech nerovných a špatně soudržných površích.

Na většině míst objektu

Nejběžněji se stříkané izolace používají ve střešním plášti. Pěnu však lze aplikovat takřka kamkoliv a proto lze zateplit střechu, podkroví, fasády, podlahy, stěny, stropy i základy. Všechny materiály jsou dokonale přilnavé a vytvářejí souvislou izolační vrstvu.

Úspory na vytápění

Vzduchotěsností a bezespárovostí převyšuje pěna vlastnosti ostatních izolačních materiálů při srovnatelném tepelném odporu. O něco málo vyšší vstupní cena investice do izolace se vrátí během prvních pár let a dále už jen šetříte. Ověřeno našimi zákazníky.

Rychlost realizace

Okamžitá expanze pěny v několika vteřinách po nástřiku a profesionální práce našich aplikátorů zaručují realizaci běžné zakázky za pár hodin. Není tedy problém zaizolovat i více než 200 m2 během jednoho dne včetně přípravy a závěrečného úklidu.

Dlouhodobě stálé vlastnosti

Dlouholeté zkušenosti našich aplikátorů zajišťují perfektní provedení a záruku nejvyšší kvality. Takto provedené izolace mají dlouhodobě stálé vlastnosti, v čase nedochází k degradaci materiálu a životnost je shodná až vyšší s životností stavby.

Hřeje i chladí

Díky kombinaci struktury buněk a bezespárového provedení izolace po celé ploše nedochází k tepelným mostům. Zateplený objekt je tímto ochráněn před úniky tepla v zimě ven a naopak proniknutí tepla v létě dovnitř.

Nechutná škůdcům

Stříkaná PUR pěna je takřka nenasákavá, proto "nechutná" hlodavcům ani škůdcům a zabraňuje tvorbě plísní. Už Vás tedy nemusí trápit, že se Vám pod střešní krytinou usadí nezvaný spolubydlící, který Vás nenechá vyspat.

Ekologicky nezávadná

Naše materiály mají veškeré atesty zdravotní nezávadnosti, požární odolnosti a jsou odolné proti chemikáliím všeho druhu. Použitím námi nabízených materiálů a jejich aplikací dosáhnete nejvyšší možné kvality bydlení, která je v současné době na trhu.

Typy stříkaných izolací

Měkká PUR pěna

Pěna s otevřenou buněčnou strukturou má nejčastější využítí jako alternativa klasických izolací střešního plášťe, stropu bungalovu, stěn a podlah dřevostaveb, ...  

Jedná se o lehké a vysoce expandující PUR pěny vytvářející při reakci strukturu menších otevřených buněk vyplněných nadouvacím plynem CO2, který je v jednotlivých buňkách postupně nahrazen vzduchem. Jejich hlavní výhodou je bezespárové provedení izolační vrstvy. 

Paropropustná

Propustnost par izolační pěny umožňuje Vašemu domu dýchat.

Cenově dostupnější

Měkké pěny jsou ze všech stříkaných izolací cenově nejdostupnější.

Velmi lehká

Nejen, že jsou pěny samonosné, ale také velmi lehké - okolo 9 kg/m3

Na grafu níže uvádíme reálnou úsporu tepla v různých tloušťkách měkké pěny. Z grafu vychází naše doporučení nástřiku měkké pěny v síle alespoň 16 cm jako dostačující pro běžné zateplení. V 20 cm síle pak pěna dosahuje tepelného odporu splňujícího normu pro nízkoenergetický dům.

Tvrdá PUR pěna

Pěna s uzavřenou buněčnou strukturou má stejný tepelný odpor jako měkká pěna při zhruba poloviční vrstvě a nejběžněji se používá v průmyslových objektech, ...

Vysoká užitná hodnota stříkaných tvrdých PUR pěn spočívá ve výborných tepelně-izolačních, hydroizolačních a mechanických vlastnostech. Tvrdé pěny se používají nejen při zateplování budov či technologických zařízení zevnitř, ale také v exteriérech a dokonce jako pochozí střešní krytiny. 

Parotěsná

Jednou z hlavních výhod tvrdé pěny je vodotěsnost a nenasákavost.

Malá tloušťka 

Vhodné pro všechny, kteří potřebují při izolaci ušetřit každý centimetr.

Minimální zatížení

Ve finální dostatečné vrstvě se tvrdá pěna pohybuje v zatížení 1,5 - 3 kg/m2.

Profesionální technologie GRACO

Kvalita finálního produktu stříkané izolace nezáleží jen na materiálu a zručnosti aplikátora. Neméně důležitou je technologie, ve které se dvě složky materiálu mísí. Špičková technologie od předního výrobce GRACO je zárukou správných teplot, tlaků a dalších velmi podstatných parametrů pro dokonalý výsledek.

GRACO
Reactor E-30

Naší pojízdné technologii vévodí plnohodnotný dávkovací systém GRACO Reactor E-30, který je výhradně určený pro nástřik a lití PUR pěn a studených elastomerů. Vysoká kvalita zařízení s vhodným výkonem elektrického motoru řadí tyto dávkovače mezi nejuniverzálnější ve své kategorii. Aktuálně jsou k reaktoru napojené vyhřívané hadice o délce 60m s možností rozšíření až na 94m.

GRACO
Probler P2

Pistole GRACO Probler P2 je posledním článkem technologie, kde se pod tlakem mísí obě složky materiálu a následně vzniká chemická exoterní reakce, která vede ke vzniku PUR pěny. Díky pohodlné, lehké a výkonné pistoli Probler je stříkání i manipulace jednoduchá a to i v obtížných polohách.

Rychlá poptávka:

  • Vyberte
  • Měkká pěna
  • Tvrdá pěna
  • Nechám si doporučit